Co ciekawego się dzieje w Atenach w styczniu 2019?

Jeśli zamierzasz odwiedzić Ateny w styczniu, poniżej znajdziesz przegląd najciekawszych imprez odbywających się w tym czasie.

BEZPŁATNY WSTĘP DO MUZEÓW I NA AKROPOL

panorama aten

W pierwszą niedzielę każdego miesiąca w okresie od 1 października do 30 marca wejście na Akropol oraz do wszystkich miejsc archeologicznych i publicznych muzeów jest za darmo. W pozostałe dni można zakupić bilet, który jest o 50% tańszy od biletu w sezonie turystycznym.

Kiedy: 6 stycznia

Koszt: wstęp wolny

WYSTAWA ZDJĘĆ ALEXANDRA LAMONTA HENDERSONA PT.  HOLIDAY SNAPS

Alexander Lamont Henderson (1838-1907) był brytyjskim fotografem, którego doceniła sama królowa Wiktoria. Po śmierci królowej większość jego fotograficznego dobytku została zniszczona. Zachowały się jednak zdjęcia z jego ostatniej wyprawy do Grecji w 1904 roku. Na szczególną uwagę zasługują zdjęcia panoramy Aten, nowo wybudowanych budynków neoklasycystycznych, życia codziennego mieszkańców stolicy.

Gdzie: Muzeum Benaki, Kriezotou 3, 106 71

Kiedy: cały styczeń (do 4 maja)

Koszt: 5 euro

Więcej informacji w języku greckim

WYSTAWA: KRETA. NOWO POWSTAŁE MIASTA.

Wystawa prezentuje 3 miasta kreteńskie: Aptera, Eleutherna i Knossos od czasów ich powstania i rozwoju do ich porzucenia i ponownego odkrycia w czasach współczesnych.

Gdzie: Muzeum Sztuki Cykladzkiej, Neofitou Douka 4, 106 74

Kiedy: cały styczeń (do 30 kwietnia)

Koszt: 7 euro; w poniedziałki 3,50 euro

IMPREZY W CENTRUM KULTURY STAVROS NIARCHOS

Centrum Kultury Stavros Niarchos to najbardziej nowoczesne miejsce w Atenach powstałe w 2017 roku. Mieści się tam Narodowa Opera i Narodowa Biblioteka Grecji. Centrum Kultury oferuje mnóstwo bezpłatnych imprez, z których warto skorzystać. Kilka ciekawych imprez mających miejsce w styczniu to:

JAZZ CHRONICLES: MARIA MANOUSAKI QUARTET FEAT. TIGRAN SARGSYAN – HIDDEN TRAILS

Wybitna skrzypaczka Maria Manousaki zaprezentuje swoje utwory, które łączą Kretę z Nowym Jorkiem. W jej najnowszym albumie uczestniczą tacy wybitni muzycy jak Engin Gunaydin, Guy Mintus, Haig Yazdjian oraz Tigran Sargsyan.

Kiedy: 6 stycznia o 21.00

Tania Giannouli Trio

Tania Giannouli wraz z greckimi muzykami Andreasem Polizogopoulo i Kiriakosem Tapakisem tworzą niepowtarzalne trio, które łączy zachów ze wschodem. Ich muzyki nie da się zamknąć w jednej kategorii. Podczas występu zaprezentują utwory, które nie ujrzały do tej pory światła dziennego.

Kiedy: 13 stycznia o 21.00

IMPREZY W MUZEUM AKROPOLU

BEZPŁATNA WYCIECZKA PO MUZEUM Z PRZEWODNIKIEM (w j. angielskim)

W każdy piątek o godzinie 18.00 odbywa się wycieczka po muzeum z przewodnikiem-archeologiem. Należy opłacić tylko bilet wstępu do muzeum w wysokości 5 euro.

KOLACJA PRZY MUZYCE JAZZ

W każdy piątek restauracja na 2 piętrze pozostaje otwarta do północy, oferując nocny widok na Akropol przy muzyce jazz na żywo. Rezerwacje pod numerem +30 210 9000915.

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.