Co ciekawego się dzieje w Atenach we wrześniu 2018?

W Grecji cały czas trwa lato – wszystkie teatry i kina na świeżym powietrzu nadal oferują bogaty program przedstawień i seasonów. Warto skorzystać z ostatnich ciepłych dni i wybrać się na koncert do parku czy przedstawienie muzyczne w starożytnym amfiteatrze. Zapraszamy do zapoznania się z ciekawą ofertą wrześniowych wydarzeń kulturalnych.

ATHENS BEER FESTIVAL 2018

Od 18 lat festiwal promuje piwo, wspierając głównie greckie browary. Oprócz piwa na festiwalu będą obecne zespoły z grecką i zagraniczną muzyką, będą miały miejsce różne imprezy, konkursy z nagrodami, happeningi. Celem festiwalu jest stworzenie prawdziwej fiesty piwa.  

Gdzie: Palio Amaxostasio OSY, ul. Pireos i Ermou, 105 53

Kiedy: 30 sierpnia do 9 września

Koszt: od 5 euro

Więcej informacji w języku greckim

ATHENS FLYING WEEK 2018

athens flying week

Największe wydarzenie lotnicze w Grecji Athens Flying Week (AFW) Tanagra International Air Show 2018 odbędzie się już po raz trzeci w bazie lotniczej Tanagra. Przygotuj się na niesamowite akrobacje lotnicze i wspaniałe przedstawienia. Jesteś gotowy na odlot?

Gdzie: baza lotnicza Tanagra

Kiedy: 22-23 września

Koszt: od 5 euro

Więcej informacji w języku angielskim

ΒΑΝDA VALEU

Przywitaj pierwsze dni września brazylijskimi rytmami. Wybierz się w muzyczną podróż na drugi koniec świata: posłuchaj bossa novy lat 60. poprzez rytmy funky do popularnej muzyki brazylijskiej MPB.

Gdzie: Centrum Kultury Stawros Niarchos

Kiedy: 1 września

Koszt: wstęp wolny

Więcej informacji w języku angielskim

FESTIWAL GASTRONOMICZNY TASTE OF ATHENS

festwial gastronomiczny ateny

Festiwal Taste of Athens daje możliwość skosztowania wyśmienitych potraw najlepszych greckich szefów kuchni. Podczas tego luksusowego pikniku organizowanego na zakończenie greckiego lata spróbujesz nowych smaków, obejrzysz pokazy gotowania i weźmiesz udział w wielu atrakcjach.

Gdzie: Centrum Kultury Stawros Niarchos

Kiedy: 27-30 września w godzinach 12:00 – 16:00 oraz 18:30 – 22:30

Koszt: od 10 euro, kup bilet

KONCERT NA CZEŚĆ MANOSA HATZIDAKISA

Podczas koncertu zostaną zaprezentowane najbardziej znane utwory greckiego kompozytora Manosa Hatzidakisa. Utwory pochodzą z dwóch albumów: „Uśmiech Giocondy” i „Magnus Eroticus”, które mocno wpłynęły na grecką kulturę. Pierwszy album został sprzedany w ponad 3 milionach egzemplarzy na całym świecie.

Gdzie: Centrum Kultury Stawros Niarchos

Kiedy: 28-30 września o godz. 20.00

Koszt: od 15 euro

Więcej informacji w języku greckim

MARIA DE BUENOS AIRES

Chcesz obejrzeć operę w świetle księżyca? „Maria de Buenos Aires” to operetka, do której muzykę napisał argentyński kompozytor Astor Piazzoll. Po raz pierwszy operetka została zamieniona w przedstawienie taneczne, w którym uczestniczą światowej sławy tancerze i choreografowie Alejandro Aquino i Natalia Hills.

Gdzie: Odeon Heroda Attyka

Kiedy: 25 września

Koszt: od 25 euro, kup bilet

WIZYTA W OBSERWATORIUM NARODOWYM

Na Wzgórzu Nimf (naprzeciwko Akropolu) znajduje się Obserwatorium Narodowe, które zaprasza do obserwowania wrześniowego nieba. Teleskop zbudowany w 1902 roku przez francuską firmę P.F. Gautier był nieużywany przez około pół wieku z powodu braku środków finansowych na jego konserwację. Dopiero w 2014 roku grecka firma telekomunikacyjna OTE-COSMOTE sfinansowała jego całkowite odrestaurowanie.

Gdzie: Obserwatorium Narodowe na Wzgórzu Nimf

Kiedy: w każdą środę, piątek i sobotę o godz. 21.00 zwiedzanie z przewodnikiem w języku angielskim

Koszt: 5 euro

Więcej informacji w języku angielskim

KONCERT W OGRODZIE PRZY MEGARO MOUSIKIS

Co roku w ogrodzie przy Megaro Mousikis odbywają się koncerty na świeżym powietrzu, przekształcając w ten sposób otaczającą przestrzeń w plenerową halę koncertową. W repertuarze usłyszymy muzykę klasyczną, jazz, grecki i zagraniczny pop. Bilety można kupić przy wejściu lub online.

13 września – Kwartet Takisa Paterelisa

14 września – Katerine Duska & Albin Lee Meldau

Gdzie: Ogród przy Megaro Mousikis, Vasilissis Sofias i Kokkali, 11521 Ateny

Kiedy: 13-14 września

Koszt: od 10 euro

BORIS BEREZOVSKY I ORKIESTRA WARSZAWSKA

Po raz pierwszy na deskach Odeonu Heroda Attyka wystąpi legendarny wirtuoz z Rosji Boris Berezovsky w otoczeniu warszawskiej Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Narodowej. Głównymi utworami koncertu będą utwory kompozytorów romantycznych Fryderyka Chopina i Piotra Czajkowskiego. Koncert uczci stuletnią rocznicę ustanowienia stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polską a Grecją.

Gdzie: Odeon Heroda Attyka

Kiedy: 4 września (data prawdopodobnie ulegnie zmianie)

Koszt: od 15 euro, kup bilet

MAMMA MIA PO GRECKU

Znany na całym świecie musical „Mamma mia” w końcu dotarł do swojej ojczyzny – Grecji. W rolę Donny wcieliła się znana grecka piosenkarka Despina Vandi.

Gdzie: w różnych dzielnicach Aten, więcej informacji pod linkiem poniżej

Kiedy: 5, 6, 10 września

Koszt: 15 euro, kup bilet

GREECE THE MUSICULT BY MARKOS SEFERLIS

Znany grecki komik Markos Seferlis po raz kolejny komentuje w zabawny sposób bieżące sprawy Grecji: od popularnych w greckiej telewizji reality shows aż po politykę wewnętrzną i zewnętrzną kraju. Przedstawienie dla osób znających dobrze język grecki ze względu na specyficzny humor i ukryte niuanse.

Gdzie: teatr Delfinario, Akti Dilaveri 31, Pireas 185 33

Kiedy: do 16 września

Koszt: od 10 euro, kup bilet

Przejrzyj też wydarzenia, o których pisałyśmy w poprzednich wpisach:

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.