W okresie zimowym w Atenach zabytki otwarte są jedynie do 15:00-16:00. Co w takim razie robić później? Jest mnóstwo rzeczy do zrobienia! Sprawdź poniżej moje propozycje:

Odwiedź liczne muzea miasta

Gdy zabytki zamkną swoje drzwi, czas na odwiedziny w muzeach! Muzeum Akropolu otwarte jest w piątki do 22:00 i weekend do 20:00. A po zwiedzaniu, możecie usiąść w restauracji muzeum na kolację lub drinka. W piątki i soboty restauracja czynna jest aż do północy! Muzeum Benaki w czwartki po 18:00 oferuje darmowy wstęp i w ten dzień działa również do północy. Na tarasie jest piękna restauracja, idealne miejsce na zakończenie wieczoru. Narodowe Muzeum Archeologiczne możecie zwiedzać we wtorki do 20:00, a Muzeum Sztuki Nowoczesnej w czwartki do 22:00. Jak widzicie wybór jest duży!

Idź na spacer obejrzeć podświetlone zabytki

Po zachodzie słońca zabytki miasta zostają piękne podświetlone. Wybierz się na spacer po mieście i obejrzyj te miejsca w zupełnie innym świetle. Mimo, że nie można wejść na ich teren, większość można obejrzeć z zewnątrz. Dokładny przewodnik, z których miejsc najlepiej widać te miejsca znajdziesz tutaj. Nie przegap okazji, aby zobaczyć podświetlony stadion panatenajski, starożytną agorę ze wzgórza Aresa, o Akropolu nie wspominając.

Wybierz się na kolację

Grecy jedzą kolację późno, bo dopiero ok. 20-21. I to wtedy zazwyczaj jest najwięcej ludzi na mieście, nawet zimą. Pospaceruj po dzielnicach Psirri, Monastiraki i Plaka aby poczuć tętno miasta i wybierz fajną tawernę na spędzenie pysznego wieczoru.

Drink w ciekawym miejscu

Miasto pełne jest barów, które oferują fajne doświadczenia. Od drinków molekularnych, przez show i oczywiście tarasy z widokiem na podświetlony Akropol. Wybór jest nieograniczony!

Nocne oglądanie gwiazd

Obserwatorium w Atenach w dzielnicy Thissio to historyczne miejsce. Co środę, piątek i sobotę organizowane są wycieczki po budynku, w którym opowiadana jest historia astronomii w Grecji i tłumaczony jest mechanizm z Antykithira. Ale to ostatni punkt tej wycieczki jest najciekawszy-obserwowanie nieba przez teleskop!


Co jeszcze dodasz do listy rzeczy, które można zrobić w Atenach w zimowe wieczory? Daj znać w komentarzu.


Zainteresują cię również

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Tekst chroniony prawem autorskim. © 2019 Pod Akropolem