Ile kosztuje bilet na Akropol?

Odwiedzenie wzgórza Akropolu i majestatycznego Partenonu uważam za konieczność podczas wizyty w Atenach. Tej unikalnej atmosfery nie poczujesz w żadnym innym miejscu na świecie. A ponieważ tak bardzo nalegam na odwiedzenie tego miejsca, podaję poniżej praktyczne informacje dotyczące zwiedzania Akropolu.

BILETY
akropol
Widok na Akropol z hotelu Byron

Od 2016 roku cena pojedynczego biletu na Akropol zmieniła się z 12 na 20 euro. Został utworzony również bilet kombo, obejmujący 7 różnych obiektów archeologicznych, w tym Akropol. Szczegóły biletów:

bilet za 20 euro: obejmuje wejście na wzgórze Akropolu oraz jego północne zbocze, wokół którego można spacerować, i południowe zbocze gdzie znajduje się m.in. teatr Dionizosa.

Od 1 listopada do 31 marca każdego roku, czyli poza sezonem, bilet kosztuje 10 euro.

bilet za 30 euro: oprócz wymienionego wzgórza Akropolu i jego zbocza, bilet ten obejmuje wejście do jeszcze 6 innych obiektów archeologicznych, które wymieniam poniżej. W nawiasie podaję, ile kosztują pojedyńcze bilety do tych miejsc:

 • Starożytna Agora ateńska i muzeum Agory (normalny 8 euro / ulgowy 4 euro)
 • Kerameikos i muzeum Kerameikosu (normalny 8 euro / ulgowy 4 euro)
 • Starożytne Lyceum Arystotelesa (normalny 4 euro / ulgowy 2 euro)
 • Biblioteka Hadriana (normalny 4 euro / ulgowy 2 euro)
 • Świątynia Zeusa Olimpijskiego (normalny 6 euro / ulgowy 3 euro)
 • Agora Rzymska (normalny 6 euro / ulgowy 3 euro)

SPACERY PO ATENACH

Na tym bilecie można wejść jeden raz do każdego z miejsc i jest on ważny na 5 dni od daty zakupu.

Bilety można zakupić również online tutaj. Jedyne co musicie zrobić to wybrać region (Attyka), miejsce które chcecie odwiedzić, zaplanowaną datę i godzinę zwiedzania i typ biletu. Koniec z kolejkami do kasy.

Tip: Jeśli nie jesteś wielkim fanem zabytków i starożytnych kamieni, wszystkie powyższe miejsca można obejrzeć z zewnątrz, przez odgradzające je kraty (poza Akropolem oczywiście). Więcej  informacji znajdziesz tutaj.

WSTĘP WOLNY
akropol
Makieta Akropolu w muzeum Akropolu

W ciągu roku jest kilka dni, podczas których wstęp dla wszystkich odwiedzających Akropol i wyżej wymienionych miejsc archeologicznych jest wolny, a są to poniższe dni:

 • 6 marca – dzień pamięci Meliny Mercouri
 • 18 kwietnia – Międzynarodowy Dzień Zabytków
 • 18 maja – Międzynarodowy Dzień Muzeów
 • ostatni weekend września, podczas którego świętowane są Europejskie Dni Dziedzictwa Kulturowego
 • 28 października – święto narodowe
 • pierwsza niedziela miesiąca w okresie od 1.11 do 31.3

Wstęp wolny na Akropol przez cały rok przysługuje również m.in. poniżej wymienionym grupom:

 • młodzieży do 18 roku życia za okazaniem dowodu tożsamości na potwierdzenie wieku
 • studenci za okazaniem europejskiej (w tym polskiej) legitymacji studenckiej
 • licencjonowani przewodnicy
 • inwalidzi (jeżeli stopień inwalidztwa wynosi powyżej 67%) wraz z opiekunem
BILET ULGOWY
akropol
Akropol

W okresie od 1.11 do 31.3 bilety można kupić za połowę ceny, a przez cały rok prawo do zniżkowych biletów mają seniorzy powyżej 65 roku życia oraz studenci spoza UE.

DNI, W KTÓRYCH AKROPOL JEST ZAMKNIĘTY
akropol
Widok na Akropol z tarasu Ora

Przez 6 dni w ciągu roku Akropol jest nieczynny ze względu na różne święta, a konkretnie:

 • 1 stycznia
 • 25 marca – Święto Niepodległości
 • 1 maja
 • Niedziela Wielkanocna
 • 25 grudnia
 • 26 grudnia
DOJAZD
akropol
Widok na Akropol z deptaku Aeropagitou

Najbliższa stacja metra to Akropoli na czerwonej linii. Na Akropol można wejść z dwóch różnych stron:

— brama główna, do której ze stacji metra spacerkiem można dojść w 15 minut, mijając po drodze muzeum Akropolu i teatr Heroda Attikusa

— od południowego zbocza Akropolu, do którego wejście jest bliżej metra i na obszarze którego jest m.in. starożytny teatr Dionizosa

Inne pobliskie stacje metra to Monastiraki (niebieska i zielona linia) i Thisio (zielona linia).

*najnowsze informacje dotyczące biletów możecie sprawdzać tutaj. Ceny jak i okresy w jakich obowiązują ceny ulgowe mogą się zmieniać. Zapoznajcie się z informacjami przed planowaną wizytą.

SPACERY PO ATENACH

27 thoughts on “Ile kosztuje bilet na Akropol?

 1. Witam
  Na podanej stronie nie można kupić biletu kombo poza sezonem, nie wiem czy Ja coś robię źle, a może nie jest w ogóle dostępny i można tylko pojedyncze nabyć? Na miejscu taki dostanę?
  Pozdrawiam

  1. Witam! Sama spróbowałam i rzeczywiście nie ma możliwości zakupienia ulgowego biletu kombo, jedynie pojedyńczy. Na stronie Ministerstwa kultury zniknęła informacja o ulgowym bilecie kombo, więc podejrzewam, że ta informacja nie jest już aktualna. Pozdrawiam

  1. Tak, na stronie z informacjami o Akropolu jest informacja, że wystarczy okazać się dowodem lub paszportem. Pozdrawiam!

 2. Cześć, świetny blog 🙂 Orientujecie się może, czy istnieje możliwość darmowego wejścia na Akropol i inne zabytki w przypadku posiadania legitymacji prasowej? Albo czy na taki dokument istnieją jakieś zniżki?

  Pozdrawiam 🙂

 3. Witam,
  Wyjeżdżamy rodzinnie na majowkę do Aten. Zastanawiam się, czy jest sens kupować przez internet bilety na Akropol i do Muezuem Akropolu, skoro i tak muszę stać do kasy (Tiecket Desk) za biletem darmowym dla syna? Czy ktoś już to sprawdzał?

  1. Jesteśmy właśnie rodzinnie w Atenach – więc na bieżąco;) Bilety do Muzeum Akropolu warto kupić online. Myśmy kupili na wejście w godz. 10-12. Byliśmy dzisiaj ok. 10.40 i kolejki nie było, ale już jak wychodziliśmy to stała spora kolejka osób czekających na wejście. Na samo wzgórze bilety online niewiele dają, jeśli idzie się z dziećmi – dla nich wstęp jest bezpłatny, ale trzeba pobrać tzw. zero ticket, a te można dostać tylko osobiście w kasie, nie załatwi się tego online, więc i tak trzeba stać do kasy…

   1. Nie kupiliśmy do Muzeum Akropolu biletu online i straciliśmy około 15 minut.
    Do budynku są dwa wejścia obok siebie – zwykłe (gdzie tworzy się kolejka) oraz dla grup i posiadaczy biletów online (gdy byliśmy nie było ludzi lub wchodzili na bieżąco). Zaraz za wejściami jest kontrola bezpieczeństwa. Później są kolejki do do kilku stanowisk biletowych: dla grup, dla niepełnosprawnych i zwykła. Kasjerki z dwóch pierwszych jak nie mają klientów proszą osoby ze zwykłej kolejki.

 4. Mam pytanie odnośnie osób niepełnosprawnych. Czy wystarczy legitymacja osoby niepełnosprawnej ? Jak jest liczone 67% niepełnosprawności- nie rozumiem tego, chodzi o stopień znaczny?
  Pozdrawiam

  1. Na oficjalnej stronie jest napisane, że osoba niepełnosprawna musi mieć certyfikat z publicznego szpitala lub wydany przez Ministerstwo Zdrowia, na którym jest wyraźnie zaznaczone, jaki ma procent niepełnosprawności. A musi mieć 67% lub więcej, żeby mieć prawo do wolnego wstępu.

 5. Witam 🙂
  Mam pytanie odnośnie ulgi/darmowego wejścia dla studenta. Spojrzałam na stronę ministerstwa kultury i studenci są uwzględnieni zarówno w biletach zniżkowych jak i w darmowych wejściach. To jak to w końcu jest ? 🙂

  1. Czesc! Studenci z Unii Europejskiej maja wstep wolny, natomiast poza Unia maja prawo do biletow znizkowych 🙂

 6. Witam,
  syn parę miesięcy temu ukończył 18 lat (ale legitymację szkolną ma ważną do końca września 2019r.). Wiemy już, że dostał się na studia, ale legitymacji studenckiej jeszcze nie ma (wylatujemy za 3 dni i do tego czasu na pewno nie będzie jej mieć). Co w takim przypadku? Czym musi się legitymować prze kasie, żeby skorzystać z darmowego biletu? Czy istotna będzie legitymacja szkolna (ze szkoły średniej) ważna do 09/2019r.?
  Bardzo proszę o szybką odpowiedź.
  Pozdrawiam.

  1. Myślę, że w tej sytuacji to będzie zależało od pracownika, czy uzna legitymację szkolną, czy nie. Radzę się spytać w kasie. Pozdrawiam.

 7. Cześć, super blog:) Bedę w Atenach 31 marca, wiesz może czy będzie obowiązywał jeszcze bilet zniżkowy na Akropol ? Bo podajesz datę graniczną 30 marca:(

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Tekst chroniony prawem autorskim. © 2019 Pod Akropolem