Odwiedzenie wzgórza Akropolu i majestatycznej świątyni Partenonu, podczas wizyty w Atenach, uważam za konieczność. Tej unikalnej atmosfery nie poczujesz w żadnym innym miejscu na świecie. A ponieważ tak bardzo nalegam na odwiedzenie go, poniżej podaję praktyczne informacje, dotyczące zwiedzania wzgórza Akropolu.

ILE KOSZTUJE BILET NA WZGÓRZE AKROPOLU?

akropol

Informacje ważne na 2024 rok:

 • bilet pojedynczy za 20 euro: obejmuje wejście na wzgórze Akropolu oraz jego zbocza. Na południowym zboczu znajduje się m.in. teatr Dionizosa, a na północnym jaskinia Aglavros, największa jaskinia w Atenach.

Od 1 listopada do 31 marca każdego roku, czyli poza sezonem, ten sam bilet kosztuje 10 euro.

 • bilet kombo za 30 euro: obejmuje wejście na wzgórze Akropolu i jego zbocza oraz 6 innych obiektów archeologicznych, które wymieniam poniżej. Miejsca te możesz zwiedzić jeden raz w ciągu 5 dni od daty zakupu – tyle dni ważny jest bilet (w nawiasie podaję, ile kosztują pojedyncze bilety):

 

 • starożytna Agora ateńska i muzeum Agory:

normalny 10 euro / ulgowy 5 euro,

 • Kerameikos i muzeum Kerameikosu:

normalny 8 euro / ulgowy 4 euro,

 • starożytne Lyceum Arystotelesa:

normalny 4 euro / ulgowy 2 euro,

 • biblioteka Hadriana:

normalny 6 euro / ulgowy 3 euro,

 • świątynia Zeusa Olimpijskiego:

normalny 8 euro / ulgowy 4 euro,

 • Agora rzymska:

normalny 8 euro / ulgowy 4 euro.

Nie ma ulgowego biletu kombo.

 

Wskazówka: Jeśli nie jesteś wielkim fanem zabytków i starożytnych kamieni, wszystkie powyższe miejsca możesz obejrzeć z zewnątrz przez odgradzające je kraty (poza wzgórzem Akropolu oczywiście). Informacje o tym, jak to zrobić, znajdziesz tutaj.

 

GDZIE KUPISZ BILET?

Bilety możesz kupić zarówno przy kasie, jak i online tutaj. Kupując online jedyne co musisz zrobić to wybrać region (Attyka), obiekt, datę i godzinę zwiedzania oraz typ biletu – koniec z kolejkami do kasy.

Uwaga! Od września 2023 roku, kupując bilet online (pojedynczy lub kombo) na wzgórze Akropolu należy wybrać konkretną datę i godzinę wejścia. Jeśli nie stawisz się punktualnie, bilet przepada. Jeśli kupiłeś bilet kombo online, to pamiętaj, aby zwiedzanie rozpocząć od wzgórza Akropolu (w wybranej dacie i godzinie), a dopiero potem zwiedzać inne obiekty.

 

WSTĘP WOLNY

W ciągu roku jest kilka dni, w których wstęp dla wszystkich odwiedzających wzgórze Akropolu i wyżej wymienione miejsca archeologiczne, jest wolny:

 • 6 marca – dzień pamięci Meliny Mercouri,
 • 18 kwietnia – Międzynarodowy Dzień Zabytków,
 • 18 maja – Międzynarodowy Dzień Muzeów,
 • ostatni weekend września – Europejskie Dni Dziedzictwa Kulturowego,
 • 28 października – święto narodowe,
 • pierwsza niedziela miesiąca – od 1 listopada do 31 marca.

Wszystkie dni, podczas których bezpłatnie można zwiedzić Akropol w 2024 roku, znajdziesz tutaj.

 

Wstęp wolny na wzgórze Akropolu przez cały rok przysługuje m.in.:

 • młodzieży z UE do 25 roku życia za okazaniem dowodu tożsamości,
 • studentom za okazaniem europejskiej (w tym polskiej) legitymacji studenckiej,
 • licencjonowanym przewodnikom,
 • inwalidom (jeżeli stopień inwalidztwa wynosi powyżej 67%) wraz z opiekunem.

Darmowe bilety dla młodzieży z UE do 25 roku życia możesz zarezerwować online.

 

BILET ULGOWY

W okresie od 1 listopada do 31 marca pojedynczy bilet na wzgórze Akropolu możesz kupić za połowę ceny (10 euro), a przez cały rok prawo do zniżkowych biletów mają seniorzy powyżej 65 roku życia oraz studenci spoza UE. Te bilety również możesz kupić online na stronie www.hhticket.gr.

 

DNI, W KTÓRYCH WZGÓRZE AKROPOLU JEST ZAMKNIĘTE

anglais athens

Przez 6 dni w ciągu roku wzgórze Akropolu jest nieczynne ze względu na różne święta, a konkretnie:

 • 1 stycznia – Nowy Rok,
 • 25 marca – Święto Niepodległości,
 • 1 maja – Święto Pracy,
 • niedziela wielkanocna,
 • 25 grudnia – Boże Narodzenie,
 • 26 grudnia Boże Narodzenie.

DOJAZD

Najbliższa stacja metra to Akropoli na czerwonej linii. Na Akropol możesz wejść z dwóch różnych stron:

 • bramą główną, do której ze stacji metra dojdziesz spacerem w 15 minut, mijając po drodze muzeum Akropolu i teatr Heroda Attyka,
 • od południowego zbocza, do którego dojście z metra zajmie tylko 5 min, i na którego obszarze jest m.in. starożytny teatr Dionizosa.

Inne pobliskie stacje metra to Monastiraki (niebieska i zielona linia) i Thisio (zielona linia).

 

* Najnowsze informacje dotyczące biletów możesz sprawdzać tutaj. Ceny, jak i okresy, w których obowiązują ceny , mogą się zmieniać. Zapoznaj się z informacjami przed planowaną wizytą.

 Zainteresują cię również

47 komentarzy

 1. Piszesz że 1 maja Akropol jest nieczynny, tymczasem na oficjalnej stronie z biletami jest możliwość zakupienia biletu na 1 maja. Czy jesteś w stanie jakoś potwierdzić czy Akropol będzie jednak otwarty?
  I drugie pytanie – mając bilet online z konkretną godziną – ile czasu trzeba być wcześniej żeby na pewno zdążyć wejść o czasie? Czy przy biletach kupionych online też trzeba się liczyć z kolejką?

  1. W tym roku 1 maja Akropol będzie otwarty, a święto zostaje przeniesione na 7 maja 😉
   Mając bilet na konkretną godzinę można wejść 15 minut przed lub po tej godzinie.
   Może być kolejka do bramek, aby skasować bilet, ale ta kolejka idzie szybko.

 2. Witam,
  Na stronie, którą Pani podał do zakupu biletów z jakim wyprzedzeniem pojawiają się bilety na kolejny miesiąc. Chcę zakupić na początek kwietnia, ale jeszcze są niedostępne.
  Ewentualnie poleca Pani kupić bilety w innym miejscu online tz. ( skip line ) czy nie warto ? Czy bilety z oficjalnej strony są ograniczone ?
  Dziękuje za informację i pozdrawiam.

  1. Witam, nie wiem z jakim wyprzedzeniem pojawiają się tam bilety. Polecam kupić tylko na oficjalnej stronie, bo te skip line itd tto to te same bilety, tylko trochę droższe 🙂 Bilety na Akropol są ograniczone, tylko konkretna liczba osób może wejść co godzinę.

 3. Czy terminy nadal są aktualne? Wybieramy się właśnie w najbliższy poniedziałek i będziemy do 31 października wiec wejście 28 byłoby idealne 🙂

 4. Witam, czy w pierwszą niedzielę miesiąca, kiedy bilet jest za darmo też trzeba stanąć w kolejce po darmowe wejściówki?

 5. Witam,
  mam pytanie odnośnie darmowego wejścia dla studentów – czy wystarczy „zwykła polska” legitymacja studencka czy też trzeba wyrabiać legitymację międzynarodową ISIC?

  Pracownicy rozpoznają „polską” legitymację?

  1. Witam,
   Niestety nie potrafię odpowiedzieć na 100%. Najlepiej jeśli spytasz o to na którejś grupie na facebooku (np. Ateny i okolice), na pewno są jacyś studenci któzy będą potrafili odpowiedzieć.
   Pozdrawiam

 6. Witamy, pojutrze lądujemy w Atenach- chcemy trochę pozwiedzać. Jest na czterech… Zostaniemy 3 dni. Co polecacie i gdzie kupować bilety? Pozdrawiamy!

 7. Witam wybieram się do Aten 17 kwietnia. Przeczytałam, że 18 kwietnia jest dzień zabytków i wstęp jest wolny . Czy muszę coś jeszcze zrobić, stanąć do kasy po bilet „zero” czy ide zwiedzać ?

 8. Cześć 🙂
  mam pytanie 🙂 Z mężem wylatujemy do Aten wieczorem 06.12. Chciałam zapytać czy lepiej jest kupić bilet za 30 euro czy lepiej kupić osobno? Mój mąż jest po operacji kręgosłupa, a więc długie i szybkie zwiedzanie nie wchodzi w rachubę… Chciałam zapytać czy uda nam się zwiedzić wzgórze Akropolu, Kerameikos, Bibliotekę Hadriana, Agorę Rzymską i Ateńską oraz Hefajstion jednego dnia na spokojnie czy jest to męcząca wędrówka i trzeba rozłożyć na dwa dni? Czy jeśli będziemy musieli wyjść, to będziemy mogli wrócić drugiego dnia? Z góry dziękuję za pomoc 🙂

  Pozdrawiam,
  Agata 🙂

  1. Bilet za 30 euro jest ważny przez 5 dni – w tym czasie możesz wejść jeden raz do każdego z tych zabytków. W ciągu jednego dnia raczej będzie ciężko na spokojnie zwiedzić wszystkie te miejsca. Jednak zajmuje to trochę czasu 🙂 Teraz poza sezonem bilety do każdego miejsca są o 50% tańsze, więc w zależności od tego, co chcecie zwiedzić, może się opłacać bardziej kupić pojedyncze bilety niż bilet combo, który nie ma wersji ulgowej (jego cena zawsze wynosi 30 euro).

 9. Witam, chciałabym skorzystać z darmowych wejściówek w dniu 1 marca 2020. Czy uda mi się zwidzi Akropol plus tych 6 miejsc archeologicznych?

  1. To zależy, jak długo będziesz zwiedzać każde z tych miejsc. Najwięcej czasu potrzeba na Akropol, więc tam udaj się w pierwszej kolejności. Agora Ateńska jest dosyć duża, więc też trzeba sporo czasu tam poświęcić. Reszta miejsc jest mniejsza, jednak udanie się z jednego miejsca do drugiego zajmuje trochę czasu. Naprawdę trudno jednoznacznie odpowiedzieć, czy zdążysz zwiedzić wszystkie te miejsca w ciągu jednego dnia. Zacznij od tych, które uznasz za najciekawsze i w trakcie zobaczysz, co jeszcze zwiedzić. Mam nadzieję, że pomogłam 🙂

 10. Cześć, super blog:) Bedę w Atenach 31 marca, wiesz może czy będzie obowiązywał jeszcze bilet zniżkowy na Akropol ? Bo podajesz datę graniczną 30 marca:(

 11. Witam,
  syn parę miesięcy temu ukończył 18 lat (ale legitymację szkolną ma ważną do końca września 2019r.). Wiemy już, że dostał się na studia, ale legitymacji studenckiej jeszcze nie ma (wylatujemy za 3 dni i do tego czasu na pewno nie będzie jej mieć). Co w takim przypadku? Czym musi się legitymować prze kasie, żeby skorzystać z darmowego biletu? Czy istotna będzie legitymacja szkolna (ze szkoły średniej) ważna do 09/2019r.?
  Bardzo proszę o szybką odpowiedź.
  Pozdrawiam.

  1. Myślę, że w tej sytuacji to będzie zależało od pracownika, czy uzna legitymację szkolną, czy nie. Radzę się spytać w kasie. Pozdrawiam.

 12. Witam 🙂
  Mam pytanie odnośnie ulgi/darmowego wejścia dla studenta. Spojrzałam na stronę ministerstwa kultury i studenci są uwzględnieni zarówno w biletach zniżkowych jak i w darmowych wejściach. To jak to w końcu jest ? 🙂

  1. Czesc! Studenci z Unii Europejskiej maja wstep wolny, natomiast poza Unia maja prawo do biletow znizkowych 🙂

 13. Mam pytanie odnośnie osób niepełnosprawnych. Czy wystarczy legitymacja osoby niepełnosprawnej ? Jak jest liczone 67% niepełnosprawności- nie rozumiem tego, chodzi o stopień znaczny?
  Pozdrawiam

  1. Na oficjalnej stronie jest napisane, że osoba niepełnosprawna musi mieć certyfikat z publicznego szpitala lub wydany przez Ministerstwo Zdrowia, na którym jest wyraźnie zaznaczone, jaki ma procent niepełnosprawności. A musi mieć 67% lub więcej, żeby mieć prawo do wolnego wstępu.

 14. Witam,
  Wyjeżdżamy rodzinnie na majowkę do Aten. Zastanawiam się, czy jest sens kupować przez internet bilety na Akropol i do Muezuem Akropolu, skoro i tak muszę stać do kasy (Tiecket Desk) za biletem darmowym dla syna? Czy ktoś już to sprawdzał?

  1. Jesteśmy właśnie rodzinnie w Atenach – więc na bieżąco;) Bilety do Muzeum Akropolu warto kupić online. Myśmy kupili na wejście w godz. 10-12. Byliśmy dzisiaj ok. 10.40 i kolejki nie było, ale już jak wychodziliśmy to stała spora kolejka osób czekających na wejście. Na samo wzgórze bilety online niewiele dają, jeśli idzie się z dziećmi – dla nich wstęp jest bezpłatny, ale trzeba pobrać tzw. zero ticket, a te można dostać tylko osobiście w kasie, nie załatwi się tego online, więc i tak trzeba stać do kasy…

   1. Nie kupiliśmy do Muzeum Akropolu biletu online i straciliśmy około 15 minut.
    Do budynku są dwa wejścia obok siebie – zwykłe (gdzie tworzy się kolejka) oraz dla grup i posiadaczy biletów online (gdy byliśmy nie było ludzi lub wchodzili na bieżąco). Zaraz za wejściami jest kontrola bezpieczeństwa. Później są kolejki do do kilku stanowisk biletowych: dla grup, dla niepełnosprawnych i zwykła. Kasjerki z dwóch pierwszych jak nie mają klientów proszą osoby ze zwykłej kolejki.

 15. Cześć, świetny blog 🙂 Orientujecie się może, czy istnieje możliwość darmowego wejścia na Akropol i inne zabytki w przypadku posiadania legitymacji prasowej? Albo czy na taki dokument istnieją jakieś zniżki?

  Pozdrawiam 🙂

  1. Tak, na stronie z informacjami o Akropolu jest informacja, że wystarczy okazać się dowodem lub paszportem. Pozdrawiam!

 16. Witam
  Na podanej stronie nie można kupić biletu kombo poza sezonem, nie wiem czy Ja coś robię źle, a może nie jest w ogóle dostępny i można tylko pojedyncze nabyć? Na miejscu taki dostanę?
  Pozdrawiam

  1. Witam! Sama spróbowałam i rzeczywiście nie ma możliwości zakupienia ulgowego biletu kombo, jedynie pojedyńczy. Na stronie Ministerstwa kultury zniknęła informacja o ulgowym bilecie kombo, więc podejrzewam, że ta informacja nie jest już aktualna. Pozdrawiam

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Tekst chroniony prawem autorskim. © 2019 Pod Akropolem