Ile kosztuje bilet na Akropol?

Odwiedzenie wzgórza Akropolu i majestatycznego Partenonu uważam za konieczność podczas wizyty w Atenach. Tej unikalnej atmosfery nie poczujesz w żadnym innym miejscu na świecie. A ponieważ tak bardzo nalegam na odwiedzenie tego miejsca, podaję poniżej praktyczne informacje dotyczące zwiedzania Akropolu.

BILETY

akropol
Widok na Akropol z hotelu Byron

Od 2016 roku cena pojedynczego biletu na Akropol zmieniła się z 12 na 20 euro. Został utworzony również bilet kombo, obejmujący 7 różnych obiektów archeologicznych, w tym Akropol. Szczegóły biletów:

bilet za 20 euro: obejmuje wejście na wzgórze Akropolu oraz jego północne zbocze, wokół którego można spacerować, i południowe zbocze gdzie znajduje się m.in. teatr Dionizosa.

Od 1 listopada do 30 marca każdego roku, czyli poza sezonem, bilet kosztuje 10 euro.

bilet za 30 euro: oprócz wymienionego wzgórza Akropolu i jego zbocza, bilet ten obejmuje wejście do jeszcze 6 innych obiektów archeologicznych, które wymieniam poniżej. W nawiasie podaję, ile kosztują pojedyńcze bilety do tych miejsc:

 • Starożytna Agora ateńska i muzeum Agory (normalny 8 euro / ulgowy 4 euro)
 • Kerameikos i muzeum Kerameikosu (normalny 8 euro / ulgowy 4 euro)
 • Starożytne Lyceum Arystotelesa (normalny 4 euro / ulgowy 2 euro)
 • Biblioteka Hadriana (normalny 4 euro / ulgowy 2 euro)
 • Świątynia Zeusa Olimpijskiego (normalny 6 euro / ulgowy 3 euro)
 • Agora Rzymska (normalny 6 euro / ulgowy 3 euro)

Poza sezonem (od 1.11 do 30.3) bilet obejmujący powyższe miejsca można kupić za 15 euro.*

Na tym bilecie można wejść jeden raz do każdego z miejsc i jest on ważny na 5 dni od daty zakupu.

Od kilku dni bilety można zakupić również online tutaj. Jedyne co musicie zrobić to wybrać region (Attyka), miejsce które chcecie odwiedzić, zaplanowaną datę i godzinę zwiedzania i typ biletu. Koniec z kolejkami do kasy.

Tip: Jeśli nie jesteś wielkim fanem zabytków i starożytnych kamieni, wszystkie powyższe miejsca można obejrzeć z zewnątrz, przez odgradzające je kraty (poza Akropolem oczywiście). Więcej  informacji znajdziesz tutaj.

WSTĘP WOLNY

akropol
Makieta Akropolu w muzeum Akropolu

W ciągu roku jest kilka dni, podczas których wstęp dla wszystkich odwiedzających Akropol i wyżej wymienionych miejsc archeologicznych jest wolny, a są to poniższe dni:

 • 6 marca – dzień pamięci Meliny Mercouri
 • 18 kwietnia – Międzynarodowy Dzień Zabytków
 • 18 maja – Międzynarodowy Dzień Muzeów
 • ostatni weekend września, podczas którego świętowane są Europejskie Dni Dziedzictwa Kulturowego
 • 28 października – święto narodowe
 • pierwsza niedziela miesiąca w okresie od 1.11 do 30.3

Wstęp wolny na Akropol przez cały rok przysługuje również m.in. poniżej wymienionym grupom:

 • młodzieży do 18 roku życia za okazaniem dowodu tożsamości na potwierdzenie wieku
 • studenci za okazaniem europejskiej (w tym polskiej) legitymacji studenckiej 
 • licencjonowani przewodnicy
 • inwalidzi (jeżeli stopień inwalidztwa wynosi powyżej 67%) wraz z opiekunem

BILET ULGOWY

akropol
Akropol

W okresie od 1.11 do 30.3 bilety można kupić za połowę ceny, a przez cały rok prawo do zniżkowych biletów mają seniorzy powyżej 65 roku życia oraz studenci spoza UE.

DNI, W KTÓRYCH AKROPOL JEST ZAMKNIĘTY

akropol
Widok na Akropol z tarasu Ora

Przez 6 dni w ciągu roku Akropol jest nieczynny ze względu na różne święta, a konkretnie:

 • 1 stycznia
 • 25 marca – Święto Niepodległości
 • 1 maja
 • Niedziela Wielkanocna
 • 25 grudnia
 • 26 grudnia

DOJAZD

akropol
Widok na Akropol z deptaku Aeropagitou

Najbliższa stacja metra to Akropoli na czerwonej linii. Na Akropol można wejść z dwóch różnych stron:

— brama główna, do której ze stacji metra spacerkiem można dojść w 15 minut, mijając po drodze muzeum Akropolu i teatr Heroda Attikusa

— od południowego zbocza Akropolu, do którego wejście jest bliżej metra i na obszarze którego jest m.in. starożytny teatr Dionizosa

Inne pobliskie stacje metra to Monastiraki (niebieska i zielona linia) i Thisio (zielona linia).

 

*najnowsze informacje dotyczące biletów możecie sprawdzać tutaj. Ceny jak i okresy w jakich obowiązują ceny ulgowe moga sie zmieniać. Zapoznajcie się z informacjami przed planowaną wizytą.

19 komentarzy

 1. Witam
  Na podanej stronie nie można kupić biletu kombo poza sezonem, nie wiem czy Ja coś robię źle, a może nie jest w ogóle dostępny i można tylko pojedyncze nabyć? Na miejscu taki dostanę?
  Pozdrawiam

  1. Witam! Sama spróbowałam i rzeczywiście nie ma możliwości zakupienia ulgowego biletu kombo, jedynie pojedyńczy. Na stronie Ministerstwa kultury zniknęła informacja o ulgowym bilecie kombo, więc podejrzewam, że ta informacja nie jest już aktualna. Pozdrawiam

  1. Tak, na stronie z informacjami o Akropolu jest informacja, że wystarczy okazać się dowodem lub paszportem. Pozdrawiam!

 2. Cześć, świetny blog 🙂 Orientujecie się może, czy istnieje możliwość darmowego wejścia na Akropol i inne zabytki w przypadku posiadania legitymacji prasowej? Albo czy na taki dokument istnieją jakieś zniżki?

  Pozdrawiam 🙂

 3. Witam,
  Wyjeżdżamy rodzinnie na majowkę do Aten. Zastanawiam się, czy jest sens kupować przez internet bilety na Akropol i do Muezuem Akropolu, skoro i tak muszę stać do kasy (Tiecket Desk) za biletem darmowym dla syna? Czy ktoś już to sprawdzał?

  1. Jesteśmy właśnie rodzinnie w Atenach – więc na bieżąco;) Bilety do Muzeum Akropolu warto kupić online. Myśmy kupili na wejście w godz. 10-12. Byliśmy dzisiaj ok. 10.40 i kolejki nie było, ale już jak wychodziliśmy to stała spora kolejka osób czekających na wejście. Na samo wzgórze bilety online niewiele dają, jeśli idzie się z dziećmi – dla nich wstęp jest bezpłatny, ale trzeba pobrać tzw. zero ticket, a te można dostać tylko osobiście w kasie, nie załatwi się tego online, więc i tak trzeba stać do kasy…

   1. Nie kupiliśmy do Muzeum Akropolu biletu online i straciliśmy około 15 minut.
    Do budynku są dwa wejścia obok siebie – zwykłe (gdzie tworzy się kolejka) oraz dla grup i posiadaczy biletów online (gdy byliśmy nie było ludzi lub wchodzili na bieżąco). Zaraz za wejściami jest kontrola bezpieczeństwa. Później są kolejki do do kilku stanowisk biletowych: dla grup, dla niepełnosprawnych i zwykła. Kasjerki z dwóch pierwszych jak nie mają klientów proszą osoby ze zwykłej kolejki.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.