Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku! Życzymy naszym czytelnikom dużo radości, zdrowia i wielu podróży do Aten! W dzisiejszym wpisie zajmiemy się podsumowaniem roku 2018 oraz opiszemy nasze plany na kolejne miesiące.

Na początku chcemy podziękować naszym czytelnikom i czytelniczkom, którzy 1 stycznia 2018 roku, gdy ogłosiłyśmy powstanie tego bloga, przyjęli go z wielkim entuzjazmem. Dziękujemy za to, że czytacie nasze artykuły, komentujecie, pytacie i zachęcacie do dalszego dzielenia się informacjami o Atenach.

Podsumowanie działalności blogowej

Ponieważ nasz blog niedawno skończył roczek, jest to  dobry moment na to, żeby zrobić podsumowanie tego, co działo się na blogu przez ostatnie 12 miesięcy.

W ciągu tego roku napisałyśmy dla Was 33 artykuły z informacjami o stolicy Grecji. W sumie zostały one przeczytane przez 67.035 osób! Na blog o tak wąskiej tematyce, bo dotyczącej tylko jednego miasta, to naprawdę spora liczba. Dziękujemy Wam za to z całego serca!

Najwięcej osób trafiło na blog z wyszukiwarek, takich jak Google, po wpisaniu różnych fraz związanych z Atenami, np. dojazd z lotniska do Aten, co zobaczyć w Atenach, gdzie kupić bilet na Akropol itd. Średnio odwiedzały nasz blog 183 osoby dziennie.

Drugą największą platformą, z której pozyskujemy czytelników, jest Facebook, na którym obserwuje nas 1248 osób. Nie spodziewałyśmy się takiego wyniku w tak krótkim czasie! Inną platformą, na której się udzielamy, to  Instagram, gdzie mamy 134 obserwatorów (ale to dopiero początek).

Najczęściej czytane wpisy

Najpopularniejszym wpisem w ubiegłym roku był artykuł Ateny za darmo, czyli zwiedzanie stolicy Grecji bez wydawania pieniędzy. Przez cały rok przeczytało go 8124 osób! W tym wpisie podałyśmy 9 wskazówek na to, co można zwiedzić w Atenach prawie za darmo.

Kolejnym popularnym artykułem był wpis Jak dojechać z lotniska do Aten? Przeczytało go 5068 osób i mamy nadzieję, że wszystkim przydały się nasze wskazówki. Artykuł powstał w celu ułatwienia odwiedzającym Ateny dostanie się do miasta bez większych problemów. Podajemy w nim informacje, jakimi środkami transportu można się przemieszczać i staramy się na bieżąco uzupełniać zamieszczone tam informacje.

Trzecim najczęściej czytanym artykułem jest wpis Jakie pamiątki kupić w Atenach? Z naszych podpowiedzi skorzystało 4661 osób.

Pozostałe popularne artykuły to:

Ile kosztuje bilet na Akropol? 4460 odwiedzin

11 ciekawostek o Atenach, których nie znajdziesz w przewodniku 4246 odwiedzin

50 rzeczy, które możesz zrobić w Atenach 3882 odwiedzin

Zakupy w Atenach 3262 odwiedzin

Kiedy odwiedzić ateńskie muzea za darmo? 3082 odwiedzin

Ateny – krótka historia miasta 1549 odwiedzin

Kiedy najlepiej odwiedzić Ateny? 1177 odwiedzin

Oprócz dzielenia się wiedzą na temat Aten poprzez bloga, utworzyłyśmy również grupę na Facebooku dla wielbicieli miasta o tytule „Ateny i okolice – turystyczne porady, informacje i ciekawostki”. Jest nasz 326 osób. Zarówno my, jak i wszystkie osoby w grupie, staramy się odpowiadać na pytania i podpowiadać praktyczne informacje na temat waszego pobytu w Atenach. Najczęściej pytania te dotyczą wynajmu samochodu w Atenach, polecanych tawern i restauracji oraz zakwaterowania w mieście.

Aby pomóc choć trochę wszystkim wybierającym się do stolicy Grecji, planujemy napisać e-book o 10 polecanych restauracjach i tawernach w Atenach, czyli nasze propozycje na dobre i niedrogie jedzenie w Atenach. Już wkrótce będzie do pobrania!

Plany na 2019

Oprócz napisania e-booka mamy jeszcze inne, ekscytujące plany na nadchodzący rok.

Jednym z nich jest zaoferowanie usługi spersonalizowanego przewodnika. Co to oznacza? Po podaniu nam kilku informacji na temat waszego przyszłego pobytu w Atenach i waszych zainteresowań utworzymy przewodnik dostosowany do waszych potrzeb. W ten sposób obejrzycie miasto w taki sposób, jaki pasuje wam najbardziej, zobaczycie miejsca, których na próżno szukać w przewodnikach i nie będziecie tracić czasu na przygotowanie planu podróży. Dopracowujemy obecnie ostatnie szczegóły tej oferty i już wkrótce będzie ona dostępna. Jesteśmy ciekawe, czy korzystaliście już z podobnej usługi lub czy bylibyście skłonni z niej skorzystać. Dajcie znać w komentarzu.

Kolejnym dużym projektem na rok 2019, o którym rozmawiamy od kilku miesięcy, jest wydanie papierowego przewodnika po Atenach. Znajdziecie w nim ciekawostki, praktyczne informacje, zwyczaje panujące w Atenach i wiele innych, które będą towarzyszyć wam podczas waszej podróży do stolicy Grecji. Będziecie musieli jednak uzbroić się w cierpliwość, bo napisanie takiego przewodnika zajmuje sporo czasu. Wydanie książki planujemy na koniec roku.

To tyle od nas w tym temacie. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za to, że jesteście i czytacie naszego bloga, bo bez was nie miałby on sensu istnienia. Chętnie dowiemy się, jakie są wasze plany na nadchodzący rok. A może chcecie skomentować nasze wyniki? Dajcie znać w komentarzu!

 Zainteresują cię również

Leave A Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Tekst chroniony prawem autorskim. © 2019 Pod Akropolem