Początek nowego roku to dobry czas na wszelkiego rodzaju podsumowania. Dlatego i my chcemy się z Wami podzielić tym, co działo się u nas przez ostatnie 12 miesięcy i jakie plany mamy na kolejny rok.

Na początek liczby

Przede wszystkim blog skończył 2 lata! I to wszystko dzięki wam! Jeśli byście nas nie czytali, to cały ten projekt nie miałby sensu. Dziękujemy wam za to, że pozwalacie nam istnieć! W 2019 roku odwiedziliście nasz blog aż 166.135 razy, co daje nam średnio 455 odwiedzin dziennie!

W tym roku opublikowałyśmy 20 nowych artykułów o Atenach, co oznacza, że mamy ich już w sumie ponad 40 na blogu!  Najchętniej czytanym artykułem były informacje o tym, „Ile kosztuje bilet na Akropol” (17,594 wyświetleń!), „Jak dojechać z lotniska do Aten?” (16.470 wyświetleń), a na trzecim miejscu mamy „50 rzeczy, które możesz zrobić w Atenach” (11.624 wyświetleń). 

Co do mediów społecznościowych, już ponad 2000 osób obserwuje nas na Facebooku, a na Instagramie 377. Zapraszamy do obserwowania!

Plany na 2019 a ich realizacja

Aby móc podsumować miniony rok, musimy rzucić okiem na to, jakie plany założyłyśmy w styczniu 2019. Planowałyśmy napisać e-book o 10 polecanych restauracjach i tawernach i to zrobiłyśmy! Z lekkim opóźnieniem, ale ważne, że jest. Jeśli jeszcze go nie macie, możecie go pobrać tutaj.

Chciałyśmy oferować wam spersonalizowane przewodniki, ale nie wystarczyło na to czasu – poniżej przeczytacie, czym byłyśmy zajęte. Może uda się to zrobić w tym roku, nie jest to jednak priorytet. 

Innym niezrealizowanym postanowieniem było napisanie przewodnika o Atenach. Nie sądziłyśmy, że będzie przy tym tyle pracy! Pisanie go jest w trakcie, ale nie zobowiązujemy się do konkretnego terminu, bo to naprawdę bardzo duży projekt.

Co więc robiłyśmy przez ten rok?

Spacery po Atenach

Długo się zabierałyśmy do tego, żeby rozpocząć organizowanie spacerów po Atenach. Trudność polegała przede wszystkim na tym, że tylko jedna z nas mieszka obecnie w Atenach, Żaneta przez ostatnie kilka lat jest w Londynie, więc organizacja całego projektu spadla na jedną osobę.

Przez pierwszą część roku ustalałyśmy plan spaceru i szukałyśmy jak najciekawszych informacji. Latem Asia odważyła się na swój pierwszy spacer! I okazało się, że bardzo jej się to spodobało! W sumie oprowadziła 50 osób i pokazała im piękno Aten. Dzięki niej nawet kilka osób, które nie były przekonane do stolicy Grecji, zmieniło zdanie i stwierdziło, że Ateny jednak są piękne. Ich komentarze możecie przeczytać na naszym Facebooku.

W kolejnych miesiącach chcemy dodać nowe trasy, tak abyście mogli sami wybrać to, co chcecie zwiedzić, zwłaszcza jeśli już byliście w Atenach i chcielibyście zobaczyć coś innego. 

Plany na 2020 rok!

Jak pisałyśmy wyżej jednym z planów jest wzbogacenie gamy naszych spacerów. Kolejnym planem, ale bez określonego terminu, jest kontynuacja pisania przewodnika po Atenach. Od jakiegoś czasu myślimy również o prowadzaniu live’ów na mediach społecznościowych, aby mieć z wami większy kontakt, ale jeszcze nie mamy konkretnego pomysłu na nie. Czy miałybyśmy Wam przekazywać informacje o Atenach i historii miasta, o różnych zwyczajach Greków czy coś jeszcze innego? Może Wy nam podpowiecie, o czym chcielibyście posłuchać?? Koniecznie dajcie znać!

Kolejnym wyzwaniem jest nagrywanie filmików z Aten i stworzenie kanału na Youtube. Do tego przydadzą się live’y, o których pisałyśmy wyżej.  

Planów było i jest dużo, nie wszystko udało się zrealizować, ale to nie powód do rozpaczy tylko do większej motywacji. Mamy nadzieję, że będziecie z nami, aby nam kibicować i korzystać ze wszystkich materiałów i projektów, które przygotujemy o Atenach.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy za to, że z nami jesteście i nie zapominajcie odwiedzać Aten!

 

Pozdrawiamy,

Asia i Żaneta

 Zainteresują cię również

Leave A Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Tekst chroniony prawem autorskim. © 2019 Pod Akropolem