Na różnych forach dotyczących Aten widzę dużo pytań o to, jakie są atrakcje dla dzieci w stolicy Grecji. Mimo, że sama dzieci jeszcze nie mam, chcę zaproponować kilka miejsc, które uważam, że warto odwiedzić ze swoimi potomkami.

Allou Fun Park
allou fun park
Allou Fun Park

Wesołe miasteczko dla dzieci i dorosłych. Super zabawa dla całej rodziny niezależnie od wieku. Znajdziesz tam karuzele, samochodziki, trampoliny, dom strachów. Istnieją dwa parki – jeden dla małych dzieci Allou Kidom, a drugi dla młodzieży i dorosłych. Można tam również zjeść coś na słodko czy na słono, wszystko w jednym miejscu. Jeśli zabawa wam się znudzi, odwiedźcie pobliskie centrum handlowe Village Shopping And More – znajdziecie tam sklepy, restauracje, kino i mnóstwo zabaw.

Bilety można kupić w kasie lub przez internet. Ceny zaczynają się od 12 euro.

Ogród Narodowy
Ogród narodowy
Ogród narodowy

Ogród narodowy znajduje się przy placu Syntagma, tuż przy parlamencie greckim, w samym centrum Aten. Pielęgnowała go sama królowa Amelia, która sprowadziła rośliny z różnych zakątków Grecji i świata, jak również samodzielnie zasadziła palmy waszyngtonie, które do dziś można podziwiać przy wejściu do parku.

Ogród czynny jest od wschodu do zachodu słońca przez cały rok. Istnieje 7 wejść, jednak nie wszystkie są czynne. Główna brama znajduje się na ulicy Amalias, a przy samym wejściu napotkacie zegar słoneczny. W ogrodzie można pojeździć na rowerze, obejrzeć kaczki i żółwie w jeziorkach, odwiedzić małe zoo, zwiedzić bibliotekę dziecięcą czy zorganizować piknik na trawie.

Wstęp do parku jest bezpłatny.

Fundacja Stavros Niarchos
stavros niarchos
Budynek Fundacji Stavros Niarchos

Zajęcia organizowane w nie tak dawno otwartym budynku fundacji imienia Stavrosa Niarchosa mogą zapełnić cały dzień. Większośc atrakcji jest darmowa, dlatego korzysta z nich również wielu Ateńczyków. Yoga w parku, kajakowanie po sztucznym jeziorku, seans w otwartym kinie to tylko kilka z zajęć, w których można tam uczestniczyć. Cały program wydarzeń znajdziecie tutaj. Organizowane są również darmowe wycieczki z przewodnikiem (w j. greckim i angielskim), podczas których można wejść do pomieszczeń, które są zazwyczaj niedostępne dla zwiedzających. Polecam wdrapać się na górny balkon – widok stamtąd w stronę morza jest cudowny!

Z placu Syntagma i ze stacji metra Syggrou-Fix organizowany jest bezpłatny przejazd busem do fundacji. Rozkład jazdy można znaleźć tutaj.

Attycki Park Zoologiczny
attycki park zoologiczny
Attycki Park zoologiczny

Jedyny w Grecji park zoologiczny gości około 1800 zwierząt z ponad 300 różnych gatunków zwierząt z całego świata, takie jak lwy, słonie azjatyckie, żyrafy, małpy, niedźwiedzie, pingwiny, papugi, delfiny i wiele innych. Celem zoo, oprócz zapewnienia dobrej zabawy odwiedzającym, jest również uwrażliwienie na potrzeby królestwa zwierząt. Około 30% zwierząt z parku to rzadkie lub zagrożone wyginięciem gatunki, którym pracownicy starają się stworzyć dobre warunki do zamieszkania i rozmnażania.

Bilet dla dorosłych kosztuje 18 euro, dla dzieci w wieku 3-12 lat 14 euro, a poniżej 3 roku życia wstęp jest bezpłatny. Oferowane są również różne pakiety dla rodzin. Więcej informacji tutaj.

Athens Happy Train
Athens happy train
Athens Happy Train

Co pół godziny z placu Syntagma (naprzeciwko McDonald’s) wyrusza w objazd dookoła miasta turystyczny pociąg. Przejeżdża obok ważniejszych miejsc i zabytków, a w trakcie wycieczki przewodnik opowiada krótko o każdym z tych miejsc po grecku i angielsku. Miejsca, które obejrzycie w ten sposób (co prawda z odległości) to między innymi: parlament grecki, stadion panatenajski czy świątynia Zeusa. W ciągu całej przejażdżki pociąg ma jedną stację niedaleko Muzeum Akropolu, dla tych, którzy chcą je zwiedzić. Po 30 minutach czy godzinie można wrócić w to samo miejsce i wsiąść do pociągu, aby kontynuować podróż.

Bilet kosztuje 5 euro dla dorosłych, 3 euro dla dzieci.

Mamy nadzieję, że te propozycje okażą się przydatne podczas zwiedzania Aten z waszymi dziećmi. A może masz do zaproponowania jeszcze inne atrakcje? Daj znać w komentarzu.

 



11 komentarzy

  1. Słyszałam też o istnieniu w Atenach Muzeum Dziecięcego z 4 salkami do zabaw, czy wie Pani może gdzie dokładnie ono się znajduje?

  2. Wybieramy się właśnie do Aten i.. zapomnieliśmy wózka parasolki? dla kilkulatki. czy istnieje możliwość wypożyczenia wózka dziecięcego lub przyczepki rowerowej za opłatą?
    Pozdrawiam, Paulina

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Tekst chroniony prawem autorskim. © 2019 Pod Akropolem