Cześć!

Na tej stronie pomożemy ci odnaleźć na naszym blogu niezbędne informacje na temat Aten. Jak się poruszać, co zwiedzać i jakie pamiątki przywieźć ze sobą do Polski. Zaczynamy!

Planowanie przyjazdu

planowanie przyjazdu do aten

Zanim kupisz bilet do Aten, zastanów się kiedy chcesz odwiedzić to miasto – czy podczas upałów, w sezonie, poza sezonem. Zerknij na artykuł „Kiedy najlepiej odwiedzić Ateny”, gdzie dzielimy się naszymi sugestiami w tym temacie. Przeczytaj również, jaka jest „Pogoda w Atenach” w ciągu roku, aby lepiej zaplanować urlop. Jeśli zdecydujesz się na przyjazd do Aten latem, spodziewaj się wysokich temperatur. W takiej sytuacji podpowiadamy „10 sposobów na przeżycie upałów w Grecji”.

Informacje o Atenach

witaj w Atenach

Skoro już wiesz, kiedy wybierzesz się do stolicy Grecji, warto, abyś dowiedział się kilka rzeczy o tym mieście. Podstawowe informacje, takie jak dane demograficzne, daty świąt narodowych czy przydatne telefony znajdziesz w artykule „Co musisz wiedzieć o Atenach”. Jeśli jesteś ciekaw, jaka jest historia miasta, możesz przeczytać „Ateny – krótka historia miasta”. Jeśli nie jesteś przekonany, czy Ateny są dla ciebie, przeczytaj o „5 powodach, dla których pokochasz Ateny” oraz zerknij na „11 ciekawostek o Atenach, których nie znajdziesz w przewodniku”.

Zwiedzanie Aten

mapka Aten

Jesteś już w Atenach! Doleciałeś na lotnisko, więc dowiedz się Jak dojechać z lotniska do Aten”.

Czas na zwiedzanie. Przeczytaj „50 rzeczy, które możesz zrobić w Atenach” i wybierz te, które ci się podobają najbardziej. Następny krok to Akropol. Sprawdź „Ile kosztuje bilet na Akropol”, jak się tam dostać i czy może będziesz mógł wejść na wzgórze za darmo. Muzea również oferują bezpłatny wstęp poszczególnym grupom wiekowym lub w konkretne dni. Więcej informacji znajdziesz we wpisie „Kiedy odwiedzić ateńskie muzea za darmo”. Ateny nie muszą być drogie, jeśli wiesz, jak je prawidłowo zwiedzać. Dowiesz się o tym z artykułów: „Ateny za darmo, czyli zwiedzanie stolicy Grecji bez wydawania pieniędzy” oraz Czy wiesz, że Ateny to otwarte muzeum?. Jeśli wolisz omijać typowo turystyczne miejsca i atrakcje, zobacz Jak zwiedzać Ateny inaczej niż wszyscy?”.

Jeśli jesteś bardziej dociekliwy i ciekawy historii miasta, przeczytaj „Skąd się wzięły nazwy głównych placów Aten?” oraz sprawdź, jak okupacja turecka wpłynęła na miasto, podążając „Śladami Imperium Osmańskiego”.

Wpis „Z dziećmi w Atenach” podpowie ci, jakie atrakcje możesz zafundować swoich najmłodszym.

widok na akropol

Spacerując po mieście lub już wieczorem po męczącym dniu, dobrze jest usiąść w knajpie z ładną scenerią. A będąc w Atenach nie ma nic lepszego niż widok na Akropol! Poznaj naszych „5 ulubionych kawiarni z widokiem na Akropol” i ciesz się widokiem miasta z góry.

Jeśli masz więcej czasu, zainteresują cię różne wydarzenia, które odbywają się w Atenach w czasie twojego pobytu. Na stronie „Wydarzenia w Atenach” znajdziesz proponowane przez nas przedstawienia, wystawy, koncerty i inne eventy.

Czas na powrót

sowy

Nadszedł koniec urlopu i czas wracać do domu. Nie możesz wyjechać jednak, jeśli nie pójdziesz na „Zakupy w Atenach”, a przede wszystkim nie kupisz pamiątek dla siebie i bliskich. Czy już zastanawiałeś się „Jakie pamiątki kupić w Atenach?”.

Mamy nadzieję, że powyższe wskazówki ułatwią ci zaplanowanie pobytu w Atenach. A może brakuje jakiejś informacji? Daj znać!

error: Tekst chroniony prawem autorskim. © 2019 Pod Akropolem