Zbliżają się walentynki, a to oznacza, że prawdoposobnie szukasz prezentu dla swojej drugiej połówki. I mimo, że podarowanie prezentu ukochanej osobie pokazuje jej naszą miłość, jest kilka prezentów, których nie powinno się dawać Grekom, bo krążą o nich różne przesądy.

Zegarek

Zegarek to dość popularny pomysł na prezent. Nie powinno się jednak dawać ukochanej osobie zegarka, bo jest przesąd, że to oznaka, że nasz czas z ukochaną osobą się skończy, a zegarek odlicza czas do rozłąki.

Buty

Butów również nie powinno się dawać jako prezent, bo istnieje przesąd, który mówi, że buty są oznaką tego, że ta osoba odejdzie od ukochanej osoby.

Zwierzęta

Mówi się, że zwierząt nie powinno się dawać w prezencie. Jeśli ktoś chce podarować ci zwierzątko, powinieneś dać tej osobie chociaż jakieś drobne, żeby było to uznane za kupno. W innym przypadku pokłócisz się z tą osobą, a zwierzak nie pożyje długo.

Perły

Perły są zwiastunem smutku i symbolizują łzy, których sprawcą bedzie osoba, która podarowała ten prezent.

Lustro

Nie powinno się dawać lustra w jakiejkolwiek formie, bo jest to bardzo delikatny prezent i może się zbić, a wiadomos, że zbite lustro jest przepowiednią nieszczęścia.

Są jeszcze inne zabobony związane z prezentami, ale te są najbardziej popularne. Myślę, że ludzie je wymyślili, żeby nie kupować drogich prezentów (perły, zegarek), a nie że rzeczywiście przyniosą nieszczęście. Chociaż prawda jest taka, że kiedyś na urodziny dostałam króliczka (wtedy jeszcze nie znałam tych przesądów) i przeżył jedynie kilka dni. Więc może coś w tym jest?

Jakie jest twoje zdanie?

Zainteresują cię również

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Tekst chroniony prawem autorskim. © 2019 Pod Akropolem