Pełnia księżyca w sierpniu to podobno najpiękniejsza pełnia w całym roku. Księżyc znajduje się wtedy najbliżej Ziemi, dlatego też sprawia wrażenie większego i jaśniejszego. Od 2002 roku w całej Grecji kilka dni przed pełnią i w dzień pełni księżyca w sierpniu odbywają się różne imprezy mające na celu uatrakcyjnienia tego wspaniałego zjawiska.

Wstęp do wielu miejsc archeologicznych i muzeów uczestniczących w tym wydarzeniu jest bezpłatny (więcej informacji poniżej). Oto, co dokładnie będzie się działo w Atenach w dniu 15 sierpnia 2018:

MUZEUM AKROPOLU

Wstęp bezpłatny od 20.00 do północy.  O 21.00 będzie miał miejsce koncert filharmonii ateńskiej, która zagra popularne utwory greckiego kina.

MUZEUM ARCHEOLOGICZNE

Wstęp bezpłatny od 20.00 do 23.30. Od 20.30 będą miały miejsce wykłady dotyczące podróży człowieka na księżyc oraz wydarzenie muzyczne.

PRZYLĄDEK SUNION

Sierpniowa pełnia księżyca to jedyny dzień w roku, kiedy można pozostać w Świątyni Posejdona po zachodzie słońca i podziwiać go w świetle księżyca. Świątynia będzie otwarta do północy. Ο 21.00 zaczyna się koncert muzyczny.

 

 Zainteresują cię również

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Tekst chroniony prawem autorskim. © 2019 Pod Akropolem