Pełnia księżyca w sierpniu to najpiękniejsza pełnia w całym roku. Księżyc znajduje się wtedy najbliżej Ziemi, dlatego też sprawia wrażenie większego i jaśniejszego. Od 2002 roku w całej Grecji kilka dni przed pełnią i w dzień pełni księżyca w sierpniu odbywają się różne imprezy mające na celu uatrakcyjnienia tego wspaniałego zjawiska.

W tym roku w sierpniu będą dwie pełnie księżyca, 1 i 31 sierpnia i wydarzenia odbędą się w obie te daty.

Oto, co dokładnie będzie się działo w Atenach w dniach 1 i 31 sierpnia 2023:

MUZEUM AKROPOLU

Muzeum Akropolu będzie świętować sierpniową pełnię księżyca we wtorek 1 sierpnia 2023 r. wydarzeniem muzyczno-tanecznym „Tango Acropolis” na dziedzińcu wejściowym Muzeum o godzinie 21:00.

Wieczór rozpocznie się występami światowej sławy tancerzy tanga, a następnie koncert trzyosobowej orkiestry „Con Estilo Tango” z hołdami dla wielkich muzyków Złotego Wieku, takich jak Astor Piazzola, Osvaldo Pugliese i Juan d’Arienzo. Profesjonalni i amatorscy tancerze tanga z publiczności będą mieli okazję zatańczyć i zamienić muzealny dziedziniec w parkiet taneczny. Wstęp bezpłatny.

W tym dniu Muzeum będzie otwarte do 24:00 z darmowym wstępem od 20:00. i zwiedzający będą mogli podziwiać galerie i widok na Akropol w uroczym świetle księżyca. Restauracja na II piętrze będzie czynna w tych samych godzinach (rezerwacje kolacji: +30 210 9000915).

Więcej informacji tutaj.

MUZEUM NUMIZMATYCZNE

1 sierpnia – koncert pod tytułem «Φεγγάρι μάγια μου ΄κανες» (Księżycu, rzuciłeś na mnie urok) w ogrodzie Muzeum o godzinie 21:00. Tego dnia Muzeum Numizmatyczne będzie można zwiedzać bezpłatnie w godzinach 19:30-24:00.

31 sierpnia – koncert pod tytułem «Έχει ένα φεγγάρι απόψε» (Dzisiaj jest piękny księżyc) w ogrodzie Muzeum o godzinie 21:00.

MUZEUM EPIGRAFICZNE

31 sierpnia odbędzie się wydarzenie muzyczne z pokazem filmowym w godzinach 20:00-23:00 w wewnętrznym ogrodzie muzeum.

STOWARZYSZENIE GRECKICH ARCHEOLOGÓW

31 sierpnia 20:00-23:00 Koncert w budynku Stowarzyszenie Greckich Archeologów, ulica Ermou 134-136 w dzielnicy Thissio.

NARODOWE MUZEUM ARCHEOLOGICZNE

31 sierpnia – wstęp bezpłatny do muzeum w godzinach 20:00-23:30. Od 21:30 do 22:45 muzyczna podróż z dziełami kompozytorów klasycznych i współczesnych.

CENTRUM KULTURY STAVROS NIARCHOS

1 sierpnia w centrum kultury Stavros Niarchos szykuje się całonocne podziwianie księżyca i wiele ciekawych atrakcji.

Kino pod gołym niebem do białego rana

Seanse rozpoczną się o godzinie 21:00 bajką Zakochany kundel, o 22:30 będzie film After hours, o 00:15 Into the night, o 02:20 An American werewolf in London, i ostatni film o 04:05 Dracula. Więcej info tutaj.

Silent Disco Party

W Śródziemnomorskim Ogrodzie SNFCC odbędzie się inny rodzaj imprezy z mnóstwem muzyki, bez głośników, z fluo-makijażem i mnóstwem bezprzewodowych słuchawek! Dwóch DJ-ów miksuje na żywo różne gatunki muzyki, a publiczność może wybrać, czego chce słuchać na swoich słuchawkach za naciśnięciem jednego przycisku. Więcej info tutaj.

Joga i medytacja

Tuż przed zmrokiem, ale też już o świcie, na Południowych Ścieżkach Parku Stavros Niarchos ciało łączy się z umysłem dzięki ćwiczeniom medytacyjnym i zajęciom Hatha Jogi. Info: wieczorna Hatha Yoga, wieczorna medytacja, poranna Hatha Yoga, poranna medytacja. 

Ponadto będzie można pograć w gry planszowe w Game Zone i popływać po kanale na rowerach wodnych.

Wszystkie wydarzenia związane z pełnią księżyca w centrum kultury Stavros Niarchos tutaj.

STAROŻYTNY TEATR ZEAS W PIREUSIE

Na terenie starożytnego teatru Zeas przy muzeum archeologicznym Pireusu o 1 sierpnia 21:00 będzie wieczór muzyczny z operą, operetką, ariami, znanymi utworami kompozytorów greckich i zagranicznych.Zainteresują cię również

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Tekst chroniony prawem autorskim. © 2019 Pod Akropolem