Sierpniowa pełnia księżyca w Atenach

sierpniowa pelnia ksiezyca

Pełnia księżyca w sierpniu to podobno najpiękniejsza pełnia w całym roku. Księżyc znajduje się wtedy najbliżej Ziemi, dlatego też sprawia wrażenie większego i jaśniejszego. Od 2002 roku w całej Grecji kilka dni przed pełnią i w dzień pełni księżyca w sierpniu odbywają się różne imprezy mające na celu uatrakcyjnienia tego wspaniałego zjawiska.

Wstęp do wszystkich miejsc archeologicznych i muzeów uczestniczących w tym wydarzeniu jest bezpłatny (więcej informacji poniżej). Oto, co dokładnie będzie się działo w Atenach w dniu 26 sierpnia:

MUZEUM AKROPOLU

Wstęp bezpłatny od 20.00 do północy.  O 21.00 będzie miał miejsce koncert filharmonii ateńskiej, która zagra popularne utwory greckiego kina.

MUZEUM ARCHEOLOGICZNE

Wstęp bezpłatny od 20.00 do północy. Od 20.15 będą miały miejsce wykłady na temat archeologii oraz wydarzenie muzyczne.

OGRÓD MUZEUM NUMIZMATYCZNEGO

Od 21.00 będzie miał miejsce koncert muzyczny „La Luna” w wykonaniu: Marian Georgiou, Adam Tsarouchis, Elias Argyropoulos i Dimitris Karagiannis.

Inne miejsca archeologiczne z bezpłatnym wstępem to Keramejkos (otwarty do północy) oraz Akademia Platońska (otwarta całą noc). Na Akropolu nie ma zaplanowanych żadnych atrakcji.

PRZYLĄDEK SUNION

Sierpniowa pełnia księżyca to jedyny dzień w roku, kiedy można pozostać w Świątyni Posejdona po zachodzie słońca i podziwiać go w świetle księżyca. Świątynia będzie otwarta do północy.

CO JESZCZE MOŻNA ZROBIĆ?

Organizacja ActionPlus proponuje spacer po dzielnicy Anafiotika w świetle księżyca. Koszt uczestnictwa to 10 euro za osobę. Więcej informacji w języku greckim tutaj.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.