Instagram zagościł w naszym życiu na stałe, a wraz z nim piękne zdjęcia, którymi chcemy się podzielić ze znajomymi w Internecie (a także pochwalić, gdzie byliśmy i co widzieliśmy). W Atenach znajdziesz wiele pięknych miejsc, które warto zobaczyć i sfotografować. W tym wpisie przedstawiam 6 najczęściej fotografowanych miejsc stolicy Grecji, które i na Twoich zdjęciach będą pięknie wyglądać!

1. Fioletowe bugenwille na Place

Istnieje takie miejsce na Place, które zostało wprost stworzone do fotografii. Są to fioletowe bugenwille, tak charakterystyczne dla Grecji, rosnące tuż przy Cafe Melina – kawiarni, w której króluje duch niezapomnianej Meliny Merkouri

Wskazówka: najlepiej wybrać się tam wczesnym porankiem, gdy nie ma jeszcze wielu turystów i zrobić piękne zdjęcia bez przypadkowych przechodniów.

melina cafe plaka
Bugenwille przy Cafe Melina

2. Wyspiarski klimat w dzielnicy Anafiotika

Kolejnym miejscem na Place wartym sfotografowania to Anafiotika, czyli mała wyspa w centrum Aten. Przepiękne wąskie uliczki, białe ściany i kolorowe okiennice to znak rozpoznawczy greckich wysp, w tym tej niewielkiej dzielnicy położonej tuż pod Akropolem. 

Dzielnica u podnóża Akropolu
anafiotika uliczka
Jedna z wielu wąskich uliczek w dzielnicy Anafiotika

3. Końcowa stacja metra w Pireusie

Stacja metra w Pireusie, w takiej formie, jaką ją widzimy dzisiaj, ujrzała światło dzienne w 1928 roku. Ogromna apsyda budynku wzorowana była na ówczesnych europejskich standardach, a zwłaszcza na budynku głównej stacji kolejowej w Mediolanie. Nawet dzisiaj podobieństwo jest uderzające. Choć teoretycznie na całej linii metra jest zakaz robienia zdjęć (teoretycznie, bo nigdzie nie ma oficjalnej tablicy z zakazem), warto pstryknąć tam kilka szybkich fotek. 

Widok na stację metra w Pireusie

4. Bajkowa kawiarnia Little Kook

Kawiarnia Little Kook w dzielnicy Psyrri to zdecydowanie najbardziej kolorowe miejsce w Atenach. Dekoracje są sezonowe, więc w zimę zobaczymy tam świętego mikołaja, a latem inne fantastyczne postacie. Warto wybrać się tam wieczorem, gdy dekoracje są pięknie podświetlone, a cała uliczka prowadząca do kawiarni przypomina bajkową scenerię. 

little kook
Dekoracja Little Kook

5. Widok na Akropol ze wzgórza

Nie ma się co oszukiwać – najpiękniejszy widok na Akropol jest…z daleka i z góry! Wystarczy wejść na jedno z wielu wzgórz, z których rozpościera się panoramiczny widok na całe Ateny lub udać się do jednej z wielu kawiarni znajdujących się na tarasach budynków. Kilka z moich ulubionych kawiarni znajdziesz w tym artykule, jednak co chwilę powstają nowe, które również warto odwiedzić.

monastirakI station
Widok z tarasu Monstiraki Station

6. Palmy w Ogrodzie Narodowym

W Ogrodzie Narodowym poczujesz się, jak w tropikalnym raju. Palmy waszyngtonie rosnące przy głównym wejściu sprowadziła do Grecji ze Stanów Zjednoczonych królowa Amelia ponad 177 lat temu. To one są najczęściej fotografowanym elementem ogrodu. Natomiast przy innym wejściu od strony Zappio znajdziesz przepiękny tunel porośnięty zielenią.

Wskazówka: sfotografuj palmy od dołu na tle nieba, aby uzyskać jeszcze lepszy kadr.

Palmy waszyngtonie przy głównym wejściu do Ogrodu Narodowego
ogrod narodowy ateny
Zielony tunel w Ogrodzie Narodowym

****

Instagramowych miejsc w Atenach jest o wiele więcej. Niektóre z nich są o wiele mniej znane niż te opisane powyżej. Daj znać w komentarzu, czy chcesz poznać kolejne miejsca, które świetnie prezentują się na zdjęciach.

Przewodnik po Atenach


Przewodnik po Atenach

Zainteresują cię również

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Tekst chroniony prawem autorskim. © 2019 Pod Akropolem